Výkon a bezpečnost výrobního procesu na platformě Windows®
 

Výkon a bezpečnost výrobního procesu na platformě Windows®

Výkon a bezpečnost výrobního procesu na platformě Windows®

Tak jako kancelářské moduly informačního systému ve firmě mají svou specifickou podobu, moduly pro řízení výroby vypadají taktéž zcela specificky. V logice výrobního procesu záleží na spolehlivé dostupnosti dat jako v žádném jiném jeho článku.

Odváděcí pracoviště proto musí být maximálně spolehlivé. To považuje zákazník za samozřejmé. Výpadek může spustit řetězec nepříjemných situací a zadělat na problém. Můžeme se spolehnout na prvotřídní informační systém? Můžeme se spolehnout na prvotřídní hardware? Můžeme se na tyto dílčí části s klidnou myslí spolehnout pokud operují na kancelářském operačním systému? Zcela jistě všichni z vlastní zkušenosti víme, že moc ne. Jak ale dosáhnout této spolehlivosti? Odpovědí jsou profesionální operační systémy Windows® Embedded.

Windows® Embedded je rodina produktů z dílny společnosti Microsoft® založená na produktu Windows Professional. V základu tedy nabízí naprosto stejnou funkcionalitu. Windows® Embedded zachovávají také kompatibilitu a není potřeba nadstavbové aplikace a software nijak přepracovávat. V čem tedy spočívá jejich výhoda? Windows® Embedded jsou komponentizované formy operačního systému s otevřeným vývojovým prostředím a pokročilými bezpečnostními ochrannými prvky.


Komponentizovaná forma OS

Každý operační systém Windows® Embedded je nabízen v komponentách, které si jako skládačku podle potřeb sestavíte. Odpadne obrovská spousta nepotřebných aplikací a funkcí, které systém zatěžují, a takté ovladače se instalují „on-demand“ jen ty, které vaše zařízení potřebuje, a jen ovladače pro periferie s tímto zařízením svázané. Takto vyladěná forma OS je velmi nenáročná na výpočetní výkon a natolik kompaktní, že umožňuje instalace do omezeného paměťového prostoru – CF karty a jiná paměťová média typu flash DOM (Disk-On-Module).


Pokročilé bezpečnostní a ochranné prvky systému

O celou úroveň nad veškeré systémy se profesionální Windows® posouvají díky funkcím, které se zvou Embedded Enabling Features. Tyto funkce jsou právě zcela nezbytné pro bezproblémový běh operačního systému z „nechráněných“ flash médií a flash-disků typu SSD. Do EEF spadají funkce jako velmi populární Enhanced Write Filter a File-Based Write Filter, horní propustné filtry ochraňující fyzické jednotky a souborový systém proti poškození při výpadku napájení, dále Dialog Filter, který vám umožní upravit chování veškerých vyskakovacích oken, pop-up oznámení a upozornění vyžadujících odpověď a výzvu k další akci uživatele, můžeme jmenovat další funkce jako je systém inteligentní hibernace HORM – Hibernate Once Resume Many, Custom Shell, umožňující zařízení spouštět přímo do nadstavbové aplikace, Registry Filter, OEM Branding feature, a jiné..


Dlouhodobá podpora a dostupnost

Další obrovské plus, které v závodě na poli vývoje operačních prostředí a systémů zákazníci a vývojáři zcela jistě ocení, je dlouhodobá dostupnost a podpora ze strany Microsoft®. Zatímco podpora a časová dostupnost běžných komerčních systémů je velmi omezená a prakticky nepředvídatelná - Microsoft® se dokonce nechal slyšet, že chce vydávat nový operační systém každý rok - je příjemně uklidňující, že Embedded systémy jsou dostupné minimálně po dobu 10 let s veškerou podporou a updaty, přičemž pokud se některé z vývojových prostředí stane velmi populární, počítá s prodloužením podpory. Jako se například děje u Windows XP, které již běžně nekoupíte. Microsoft® na poptávku reagoval a za speciálních licenčních podmínek jsou tyto stále dostupné pod položkou Windows XP Embedded, a to až do roku 2017!


Je mnoho důvodů proč.
Svět profesí a profesionality je svět, kterému Microsoft® věnuje velmi speciální pozornost. A jeho požadavkům odpovídá právě světem Windows® Embedded.Přehled operačních systémů Windows pro stacionární a mobilní průmyslová zařízení:


Windows® Embedded 8 Industry
poslední verze systému založená na nejnovějších technologiích OS Windows 8
dostupnost do roku 2028

Windows® Embedded Standard 7
operační systém vycházející z důvěrně známé platformy Windows 7
dostupnost do: 27. 07. 2025

Windows® Embedded Compact 7
kompaktní verze operačnícho systému Windows Embedded Standard 7 pro mobilní zařízení
dostupnost do: 28. 02. 2026

Windows® Embedded Standard 2009
profesionální platforma vycházející z populární verze systému Windows XP
dostupnost do: 08. 01. 2024

Windows® Embedded CE 6.0 R3
odlehčená verze operačního systému WES2009 pro mobilní čtečky a PDA
dostupnost do: 28. 02. 2022

Windows® XP Embedded
speciálně upravená licence nejpopulárnější platformy Windows XP
dostupnost do: 30. 01. 2017

 
 

CALL - VOLEJTE: +420 599 524 701 (6)

01.04.2019

Nový průmyslový terminál TSD Professional má nejenom nový plášť, ale i lepší dotykovou technlogii a vyšší výpočetní výkon.

 
23.10.2017

V půlce měsíce října realizovala divize DENIPKIOSK komplexní dodávku 3 kusů plně venkovního kiosku NOBO Outdoor ve verzi 46" ...

 
14.03.2017
Elektronické Úřední Desky ..jedou jako po másle!

Ano. Elektronické Úřední Desky se staly úředním hitem No.1 a jedou jako po másle. Nestačíme se divit jaká je po nich poptávka. NOBO sem, NOBO tam, NOBO tady. A tak neustále investujeme obrovské úsilí do jeho inovací. NOBO Outdoor a EUD je pokaždé o kus lepší. Až bude jednou úplně nejlepší. Všichni chtějí NOBO!

A nás to těší ;)
Díky!

 
10.10.2016


Teď už můžete tisknout přesně tak, jak potřebujete.

Nový kiosek Velvet PRINT 365+ umožňuje tisknout podle předdefinovaných restrikcí. Uživatel se přihlašuje pomocí RFID karty nebo čipu.

Jediné české Antivandal POS tiskové řešení na trhu.

 
27.07.2016

Více jak měsíc ostrého provozu na Krajském úřadě města Hradec Králové má za sebou NOVÝ informační kiosek z dílny DENIP/KIOSK. Informační kiosek nese název NOBO a je přímo zamýšlen k poskytování informací veřejnosti, primárně jako EUD – elektronická úřední deska.